Київ - столиця незалежної України

Козачий полковий устрій

Козачий  полковий устрій

Невдовзі знищено Запорозьку січ та козачий полковий устрій, 1785 на Київ та інші підвладні Російській імперії українські міста поширено дію "Грамоти на права і вигоди містам Російської імперії". Цим фактично було завершено підведення Києва під загальний стандарт губернських міст Російської імперії. Відповідно до цього указу в Києві з лютого 1786 почала діяти при губернаторі як дорадчий орган міська дума, її склад не був точно визначеним і відповідно до характеру питань, що стояли на порядку денному, до неї запрошувалися члени міського магіє гра ту, а подекуди все "найповажніше товариство" разом з цеховими старшинами. Міський магістрат, таким чином, фактично перетворився на виключно судову установу.

Дві переможні війни з Туреччиною (1768-74 та 1787-91) привели до включення до складу Російської імперії всього Північного Причорномор’я з Кримом і Приазов’єм. А внаслідок другого (1793) і третього (1795) розділів Польщі, що зумовили ліквідацію Річі Посполитої як держави, під владою Катерини II опинилися також землі Правобережної України, Волині і Поділля. В січні 1796 видано царський маніфест про реорганізацію й уніфікацію адміністративного управління українськими землями. В 1797 Київське намісництво ліквідовано і на його основі створено Київську губернію, що проіснувала у визначених тоді межах з центром у Києві до 1925. На багато десятиліть Київ отримав статус губернського міста.

Напружені відносини з Туреччиною та нестабільність у Річі Посполитій спонукали царський уряд постійно піклуватися про і розширення оборонних споруд навколо Києва і влаштування в ньому великих військових складів та майстерень військового призначення. В 1758 поблизу церкви Спаса на Берестові споруджено великий кам’яний пороховий льох, а неподалік від Лаври — "склад-магазин" для зберігання артилерії і боєприпасів. Цей "магазин" мав свої військові майстерні і поклав початок заснованому 1764 Арсеналу, для якого в 1784-1801 у стилі класицизму збудовано велику кам’яну споруду па розі сучасних вулиць Січневого повстання та Цитадельної.

/>

Комментарии запрещены.