Київ - столиця незалежної України

Декларація про державний суверенітет України

Декларація про державний  суверенітет України

16 липня 1990 за прикладом прибалтійських та закавказьких республік Верховна Рада ухвалила Декларацію про державний суверенітет України. 23 липня І її головою обрано Л.М. Кравчука. При його активній І участі 3 серпня 1990 Верховна Рада ухвалила закон І про економічну незалежність Української РСР.

2 жовтня 1990 р. на центральній площі Києва (тепер — майдан Незалежності) виникло наметове містечко, де студенти розпочали політичне голодування серед їх вимог були: відставка голови Ради Міністрів УРСР І В.А. Масола, відмова республіканського керівництва І від підписання нового Союзного договору, передача І місцевим органам влади майна КПРС і ВЛКСМ на території України, перевибори Верховної Ради України тощо. Водночас у місті проходили масові студентські демонстрації, які набули широкого резонансу. Для багатьох киян це стало поштовхом для виходу з лав партії. Застосувати проти голодуючих силу, з огляду на настрої киян, які всіляко підтримували голодуючих, влада наважилася. Українське керівництво на чолі з Л.М. Кравчуком вирішило піти на поступки і задовольнити певні вимоги голодуючих. В.А. Масола на прем’єрській посаді 14 листопада замінив В.П. Фокін, що трохи зняло напруження в столиці.

Політичні пристрасті буяли на тлі повсякденного життя міста. Чорнобильська трагедія викликала необхідність розселення сотен тисяч переселенців із забрудненої радіацією зони. Значна їх частина знайшла притулок у Києві, де їм було надано житло, переважно на нових масивах Лівобережжя. З середини 80-х pp. прискорилися темпи забудови південно-східної частини міста, на південь від Березняків і Харківського шосе. 1990 став до ладу Південний міст.

Попри хронічний брак коштів, продовжувався розвиток мережі музеїв. 15 травня 1991 відкрився музей М. Булгакова в будинку, де він мешкав, на Андріївському узвозі. В ті роки Андріївський узвіз та прилеглі до нього ділянки Подолу здобули нове життя. З кінця 80-х pp. тут щорічно наприкінці травня проводиться святкування дня Києва. Андріївський узвіз було відреставровано і він перетворився па вернісажну частину міста.

Між тим політичні події в СРСР розгорталися надзвичайно швидко. М.С. Горбачов втрачав підтримку як серед номенклатури, так і в усіх верствах суспільства. Б.М. Єльцин, обраний 12 червня 1991 Президентом Російської Федерації, повів на нього рішучий наступ.

/>

Комментарии запрещены.