Київ - столиця незалежної України
 • 13.08.2017
  Політична боротьба

  Політична боротьба на міському рівні впродовж 90-х pp. визначалася своїм драматизмом. У березні 1992 головою Київської міськдержадміністрації та представником Президента України в Києві став колишній голова Подільської...
  [Читать далее]

 • 13.08.2017
  Дзвіниця Дальніх печер

  Одна з найкращих барокових споруд XVIII ст. Закладена 1752, завершена у 1761. Будівельними роботами керував С.Д. Ковнір, автором проекту, імовірно, був П. Неєлов. Має 41 м у висоту; колись на ній висіло 9 дзвонів. Композицію споруди...
  [Читать далее]

 • 09.08.2017
  Інститутська вулиця

  Знаходиться в Липках і простягається від Хрещатика та Незалежності майдану, до Кловського узвозу. В давнину тут проходив Іванівський шлях від Лядської брами на південь, з’єднуючи старий Верхній Київ з Кловом і Печерськом....
  [Читать далее]

Последние публикации
Визначні пам'ятки Києва
Последние публикации

Палац Гагарїної в Утьосі

Палац Гагарїної в УтьосіНа мальовничому мисі Плака, що виступає в морі, видно здалеку гарний палац з червоним дахом. Це колишній садибний будинок княгині А. Д. Гагаріною (у дівоцтві — Орбіліані). Палац побудовано на початку XX століття за проектом ялтинського архітектора М. П. Краснова в стилі модернізованої давньогерманської архітектури. Нині тут розташовується корпус санаторію «Утьос».

Першим власником маєтку в Кучук-Ламбаті, як раніше називалося селище, був таврійський губернатор А. М. Бороздін. Він збудував у садибі палац у стилі ампір, заклав сади і виноградники. Коли Бороздін помер, маєток успадкувала його дочка Марія, потім її другий чоловік, князь О. І. Гагарін (ад’ютант графа М. С. Воронцова).

Овдовівши, він одружився з юною грузинською княжною Анастасією Орбіліані, але 1857 року трагічно загинув. Його дружина назавжди оселилася в кримському маєтку.

На початку XX століття вона вирішила знести занепалий палац і збудувати новий. Ландшафтний парк навколо палацу заклав ще перший хазяїн садиби. У ньому близько 200 різновидів рослин екзотичних і місцевих порід.

Прикрашає парк кипарисова алея, розташована на захід від палацу. Багато тут екзотичних вічнозелених дерев і кущів — буксус, лавр благородний, фотинія, лавровишня. Завдяки цьому парк привабливий навіть узимку.

Біля західного входу до парку, над урвищем, росте алеппська сосна, що мальовничо схилилася до моря.

Комментарии запрещены.