Київ - столиця незалежної України
 • 17.03.2015
  Грузовые перевозки по Украине

  Для развития любой экономики страны, как и мира в целом, все более актуальным становится вопрос перемещения грузов. Организация и процесс доставки груза в пункт назначения, называется перевозкой грузов, или грузоперевозки. Важным...
  [Читать далее]

 • 01.07.2014
  Как забронировать гостиницу в Киеве?

  Если путешествуя по миру, вы решили отдать свое предпочтение Киеву, то вам нужно определиться в какой гостинице вы остановитесь, для этого воспользуйтесь бронированием гостиницы. Бронирование гостиниц сэкономит ваше время,...
  [Читать далее]

 • 13.04.2014
  Політична боротьба

  Політична боротьба на міському рівні впродовж 90-х pp. визначалася своїм драматизмом. У березні 1992 головою Київської міськдержадміністрації та представником Президента України в Києві став колишній голова Подільської...
  [Читать далее]

Последние публикации
Визначні пам'ятки Києва

Палац Гагарїної в Утьосі

Палац Гагарїної в УтьосіНа мальовничому мисі Плака, що виступає в морі, видно здалеку гарний палац з червоним дахом. Це колишній садибний будинок княгині А. Д. Гагаріною (у дівоцтві – Орбіліані). Палац побудовано на початку XX століття за проектом ялтинського архітектора М. П. Краснова в стилі модернізованої давньогерманської архітектури. Нині тут розташовується корпус санаторію «Утьос».

Першим власником маєтку в Кучук-Ламбаті, як раніше називалося селище, був таврійський губернатор А. М. Бороздін. Він збудував у садибі палац у стилі ампір, заклав сади і виноградники. Коли Бороздін помер, маєток успадкувала його дочка Марія, потім її другий чоловік, князь О. І. Гагарін (ад’ютант графа М. С. Воронцова).

Овдовівши, він одружився з юною грузинською княжною Анастасією Орбіліані, але 1857 року трагічно загинув. Його дружина назавжди оселилася в кримському маєтку.

На початку XX століття вона вирішила знести занепалий палац і збудувати новий. Ландшафтний парк навколо палацу заклав ще перший хазяїн садиби. У ньому близько 200 різновидів рослин екзотичних і місцевих порід.

Прикрашає парк кипарисова алея, розташована на захід від палацу. Багато тут екзотичних вічнозелених дерев і кущів – буксус, лавр благородний, фотинія, лавровишня. Завдяки цьому парк привабливий навіть узимку.

Біля західного входу до парку, над урвищем, росте алеппська сосна, що мальовничо схилилася до моря.

Читайте так же:

  Комментарии запрещены.