Київ - столиця незалежної України
 • 21.09.2018
  Під панування Російської імперії

  Встав перед необхідністю вести боротьбу на кількох фронтах — з польськими та литовськими лицарями на заході, кримським ханом і турецьким султаном на півдні, — Хмельницький був змушений звернутися за військовою допомогою...
  [Читать далее]

 • 21.09.2018
  1362—1648 рр. Київ з Литвою та Польщею

  З другої половини XIV ст. Київ входить до складу Литовської держави, хоча формально залишається під владою Золотої Орди. У цей час спостерігається значний економічний підйом, але чисельність населення міста збільшується...
  [Читать далее]

 • 21.09.2018
  Київ під татаро-монголами

  Хан Батий, побачивши Київ з гори, що носить назву Батиєва, був вражений величчю і красою міста. 10 тижнів кияни героїчно боролися з незліченними військами Батия. Золоті Ворота виявилися їм не по зубах. [Читать далее]
  [Читать далее]

Последние публикации

Палац Гагарїної в Утьосі

Палац Гагарїної в УтьосіНа мальовничому мисі Плака, що виступає в морі, видно здалеку гарний палац з червоним дахом. Це колишній садибний будинок княгині А. Д. Гагаріною (у дівоцтві — Орбіліані). Палац побудовано на початку XX століття за проектом ялтинського архітектора М. П. Краснова в стилі модернізованої давньогерманської архітектури. Нині тут розташовується корпус санаторію «Утьос».

Першим власником маєтку в Кучук-Ламбаті, як раніше називалося селище, був таврійський губернатор А. М. Бороздін. Він збудував у садибі палац у стилі ампір, заклав сади і виноградники. Коли Бороздін помер, маєток успадкувала його дочка Марія, потім її другий чоловік, князь О. І. Гагарін (ад’ютант графа М. С. Воронцова).

Овдовівши, він одружився з юною грузинською княжною Анастасією Орбіліані, але 1857 року трагічно загинув. Його дружина назавжди оселилася в кримському маєтку.

На початку XX століття вона вирішила знести занепалий палац і збудувати новий. Ландшафтний парк навколо палацу заклав ще перший хазяїн садиби. У ньому близько 200 різновидів рослин екзотичних і місцевих порід.

Прикрашає парк кипарисова алея, розташована на захід від палацу. Багато тут екзотичних вічнозелених дерев і кущів — буксус, лавр благородний, фотинія, лавровишня. Завдяки цьому парк привабливий навіть узимку.

Біля західного входу до парку, над урвищем, росте алеппська сосна, що мальовничо схилилася до моря.

Комментарии запрещены.