Київ - столиця незалежної України
 • 27.03.2018
  Київська фортеця

  Київська фортеця — комплекс фортечних споруд ХVIII-XIX ст., розміщений на пагорбах високого правого берега Дніпра, обмежених з півночі Кловським яром, з півдня і заходу — схилами долини річки Либідь. Складається з кількох...
  [Читать далее]

 • 27.03.2018
  Києво-Печерська Лавра

  Києво-Печерська лавра — один з перших за часом заснування монастирів на Русі. Заснований в 1051 році при Ярославі Мудрому монахом Антонієм, родом з Любеча. Співзасновником Печерського монастиря став один з перших учнів...
  [Читать далее]

 • 27.03.2018
  Караїмська кенаса у Києві

  Караїмська кенаса в Києві була побудована в 1902 році за проектом архітектора Владислава Городецького. Гроші на будівництво цієї культової споруди виділили «тютюнові королі» — брати Коген. Соломон Коген у той час...
  [Читать далее]

Последние публикации

Палац Гагарїної в Утьосі

Палац Гагарїної в УтьосіНа мальовничому мисі Плака, що виступає в морі, видно здалеку гарний палац з червоним дахом. Це колишній садибний будинок княгині А. Д. Гагаріною (у дівоцтві — Орбіліані). Палац побудовано на початку XX століття за проектом ялтинського архітектора М. П. Краснова в стилі модернізованої давньогерманської архітектури. Нині тут розташовується корпус санаторію «Утьос».

Першим власником маєтку в Кучук-Ламбаті, як раніше називалося селище, був таврійський губернатор А. М. Бороздін. Він збудував у садибі палац у стилі ампір, заклав сади і виноградники. Коли Бороздін помер, маєток успадкувала його дочка Марія, потім її другий чоловік, князь О. І. Гагарін (ад’ютант графа М. С. Воронцова).

Овдовівши, він одружився з юною грузинською княжною Анастасією Орбіліані, але 1857 року трагічно загинув. Його дружина назавжди оселилася в кримському маєтку.

На початку XX століття вона вирішила знести занепалий палац і збудувати новий. Ландшафтний парк навколо палацу заклав ще перший хазяїн садиби. У ньому близько 200 різновидів рослин екзотичних і місцевих порід.

Прикрашає парк кипарисова алея, розташована на захід від палацу. Багато тут екзотичних вічнозелених дерев і кущів — буксус, лавр благородний, фотинія, лавровишня. Завдяки цьому парк привабливий навіть узимку.

Біля західного входу до парку, над урвищем, росте алеппська сосна, що мальовничо схилилася до моря.

Комментарии запрещены.