Київ - столиця незалежної України
 • 16.08.2019
  Київська фортеця

  Київська фортеця — комплекс фортечних споруд ХVIII-XIX ст., розміщений на пагорбах високого правого берега Дніпра, обмежених з півночі Кловським яром, з півдня і заходу — схилами долини річки Либідь. Складається з кількох...
  [Читать далее]

 • 16.08.2019
  Києво-Печерська Лавра

  Києво-Печерська лавра — один з перших за часом заснування монастирів на Русі. Заснований в 1051 році при Ярославі Мудрому монахом Антонієм, родом з Любеча. Співзасновником Печерського монастиря став один з перших учнів...
  [Читать далее]

 • 16.08.2019
  Караїмська кенаса у Києві

  Караїмська кенаса в Києві була побудована в 1902 році за проектом архітектора Владислава Городецького. Гроші на будівництво цієї культової споруди виділили «тютюнові королі» — брати Коген. Соломон Коген у той час...
  [Читать далее]

Последние публикации

Місто-фортеця Пантікапей в Керчі

Місто-фортеця Пантікапей в КерчіУ давньому місті Керч збереглися руїни античного міста-фортеці на горі Мітридат, яка вважається найвпізнаваннішим місцем і популярною пам’яткою Керчі. Висота її над рівнем моря — 91 метр. Археологічні розкопки ведуться на північно-західному і західному схилах гори. Нині відкрито для огляду міські квартали, руїни храму і грецьку колонаду.

Дивно, що ці колони збереглися, оскільки підчас Великої Вітчизняної війни саме в районі гори Мітридат відбувалися найзапекліші бої. У період розквіту місто Пантікапей займало територію близько 100 гектарів. На горі Мітридат розташовувався його акрополь — найукріпленіша частина. По периметру місто оточували потужні фортечні стіни.

У першій половині V століття до н. е. грецькі міста на обох берегах Керченської протоки об’єдналися в Боспорське царство. Разом було простіше протистояти зовнішній загрозі — навалі скіфів.

Пантікапей став столицею нової держави. Через три століття Боспор потрапив у залежність від Понтійського царства, а в І столітті до н. е. опинився під владою Римської імперії.

Римські війська успішно обороняли місто від різних навал, не змогли вони впоратися тільки з войовничими гунами, місто було повністю зруйноване.

Комментарии запрещены.