Київ - столиця незалежної України
 • 16.08.2019
  Київська фортеця

  Київська фортеця — комплекс фортечних споруд ХVIII-XIX ст., розміщений на пагорбах високого правого берега Дніпра, обмежених з півночі Кловським яром, з півдня і заходу — схилами долини річки Либідь. Складається з кількох...
  [Читать далее]

 • 16.08.2019
  Києво-Печерська Лавра

  Києво-Печерська лавра — один з перших за часом заснування монастирів на Русі. Заснований в 1051 році при Ярославі Мудрому монахом Антонієм, родом з Любеча. Співзасновником Печерського монастиря став один з перших учнів...
  [Читать далее]

 • 16.08.2019
  Караїмська кенаса у Києві

  Караїмська кенаса в Києві була побудована в 1902 році за проектом архітектора Владислава Городецького. Гроші на будівництво цієї культової споруди виділили «тютюнові королі» — брати Коген. Соломон Коген у той час...
  [Читать далее]

Последние публикации

Рівненська область

Рівненська областьПоле Берестецької битви 1651р. Сторожова вежа. Щороку 18-20 червня тут відбувається вшанування пам’яті загиблих Рівненська область.

Новомалин. Замок. XIV-XVIII ст. Першим достовірно відомим власником Новомалина та будівничим замку був князь Свидригайло, який 1392 р. дістав цю місцевість у дарунок від короля Владислава Ягайла.

Пізніше замок належав шляхетській родині Малинських, які в XVII ст. поступово перетворюють оборонну споруду на палацовий комплекс. Наприкінці XVIII ст. замок переходить у власність родини Сосновських.

Томаш Оскар Сосновський (1810-1888) — видатний скульптор, професор Римської академії мистецтв у середині XIX ст. повністю перебудовує старий замок, перетворюючи його на шляхетську резиденцію в романтичному стилі. До наших днів найкраще збереглася замкова каплиця, зведена на стінах старої башти Рівненська область. Новомалин.

Замок. XIV-XVIIІ ст. Руїни палацу.

Колись Новомалинська резиденція вважалася найкрасивішим маєтком на Волині. Старовинні замкові стіни з трьох сторін омивалися водами ставка, поруч був невеликий парк.

Після Другої світової війни споруда залишилася без господарів і поступово була зруйнована місцевими мешканцями. На щастя, принаймні одна скульптура роботи останнього власника замку Т. О. Сосновського — барельєф «Мадонна з немовлям» — збереглася і експонується нині в Острозькому краєзнавчому музеї Рівненська область.

Клевань. Замок. XV-XIX ст Колись цей міст було прикрашено фресками, фрагменти яких проглядалися ще на початку XX ст Рівненська область.

Клевань. Замок. XV-XIX ст. Збудований як магнатська резиденція князів Чарторийських, він чомусь мало цікавив своїх власників.

1632 р. Юрій Чарторийський передав свою власність у користування ордену єзуїтів для створення тут колегіуму. Так середньовічна твердиня стала навчальним закладом.

Колегіум розпустили 1773 р. відразу після скасування ордену. Замок стояв пусткою до 1817 p., доки князь Костянтин Чарторийський не здійснив значну перебудову фортеці і заснував тут гімназію.

Вона проіснувала до початку 30-х років XIX ст, після чого розсадник «польського сепаратизму» було закрито, а бібліотеку та історичні колекції перевезено до Рівного, до тамтешньої російської гімназії. Замок знову спорожнів.

1863 р. Чарторийські були змушені продати його російській казні (на вкрай невигідних умовах, як покуту за співчуття до польського повстання). В добре пристосованих для навчального процесу приміщеннях р озм і етил ося духо в не уч ил и ще. 1915р.

замок істотно постраждав від артилерійських обстрілів. З 1920 р. і до війни тут була загальноосвітня школа. Після війни нова влада влаштувала тут школу механізаторів, а з 60-х років — лікувально-трудовий профілакторій.

Нині – пустка

Комментарии запрещены.