Київ - столиця незалежної України
 • 16.08.2019
  Київська фортеця

  Київська фортеця — комплекс фортечних споруд ХVIII-XIX ст., розміщений на пагорбах високого правого берега Дніпра, обмежених з півночі Кловським яром, з півдня і заходу — схилами долини річки Либідь. Складається з кількох...
  [Читать далее]

 • 16.08.2019
  Києво-Печерська Лавра

  Києво-Печерська лавра — один з перших за часом заснування монастирів на Русі. Заснований в 1051 році при Ярославі Мудрому монахом Антонієм, родом з Любеча. Співзасновником Печерського монастиря став один з перших учнів...
  [Читать далее]

 • 16.08.2019
  Караїмська кенаса у Києві

  Караїмська кенаса в Києві була побудована в 1902 році за проектом архітектора Владислава Городецького. Гроші на будівництво цієї культової споруди виділили «тютюнові королі» — брати Коген. Соломон Коген у той час...
  [Читать далее]

Последние публикации

Чернігівська область

Чернігівська областьОстер. «Юрієва божниця». Вівтарна частина Михайлівської церкви.

1098 р. Побудована київським князем Володимиром Мономахом. Істотно зруйнована під час татаро-монгольської навали 1240р.

, проте з часом була відновлена. 1753 р. під час літньої грози у храм вдарила небувалої сили блискавка.

Унаслідок значної руйнації її довелося закрити. На початку XIX ст. частину храму було розібрано.

У XX ст. в унікальній пам’ятці було проведено кілька реставрацій та консервацій розписів Чернігівська область. Остер. «Юрієва божниця».

Вівтарна частина Михайлівської церкви. 1098 р. Чернігівська область.

Остер. «Юрієва божниця».

Вівтарна частина Михайлівської церкви. 1098 р. Розписи Чернігівська область.

Козелець Собор Різдва Богородиці. 1753-1766 pp. Чернігівська область.

Козелець. Вид на собор Різдва Богородиці.

1753-1766 pp. Собор було побудовано коштом Наталії Розумихи — матері Олексія та Кирила Розумовських. Архітектори І. Григорович-Барський та А. Квасов Чернігівська область. Козелець.

Садиба «Покорщина». XVIII ст. Належала Вірі Григорівні Дараган — дружині полковника Юхима Дарагана, сестрі Олексія та Кирила Розумовських Козелець. Садиба «Покорщина».

XVIII ст. Господарська споруда. На жаль, нині садиба занедбана. Колись ретельно доглянутий парк нині також занедбаний, панський будинок та господарська кам’яниця стоять пусткою Чернігівська область.

Прилуки. Дзвіниця та церква Миколи Чудотворця.

1720 р. Збудована коштом полковника Гната Ґалаґана, початково слугувала також брамою — проїздом до замку. Перебудована після пожежі на початку XIX ст. Чернігівська область. Прилуки.

Полкова скарбниця. 1714 р. Знаходилася на території садиби прилуцького полковника Гната Галагана.

Тут зберігалися полкова казна, клейнодита важливі документи Чернігів. Спасо-Преображенський собор. XI ст Будівництво було розпочато в 1033-1034 pp. чернігівським князем Мстиславом Володимировичем, завершено його наступником — Святославом Ярославичем.

Храм був усипальнею чернігівських князів. Споруда двічі перебудовувалась — після пожежі 1750 р. та на початку XIX ст Чернігів. Вали давнього дитинця.

На задньому плані Катерининська церква. 1715 р Чернігів. Троїцький собор.

1679-1695 pp. Збудований за проектом архітектора Іоана Баптиста Зауера за фінансової підтримки гетьмана Івана Мазепи Чернігівська область. Новгород-Сіверський.

Собор Спасо-Прєображенського монастиря. 1796-1806 pp.

Комментарии запрещены.