Київ - столиця незалежної України
 • 03.05.2020
  1362—1648 рр. Київ з Литвою та Польщею

  З другої половини XIV ст. Київ входить до складу Литовської держави, хоча формально залишається під владою Золотої Орди. У цей час спостерігається значний економічний підйом, але чисельність населення міста збільшується...
  [Читать далее]

 • 03.05.2020
  Київ під татаро-монголами

  Хан Батий, побачивши Київ з гори, що носить назву Батиєва, був вражений величчю і красою міста. 10 тижнів кияни героїчно боролися з незліченними військами Батия. Золоті Ворота виявилися їм не по зубах. Монголо-татарам вдалося...
  [Читать далее]

 • 03.05.2020
  Київ — столиця Київської Русі

  З IX і до початку XIII століття Київ — столиця Русі, державного утворення східних слов’ян і русів. У 882 р. в Києві відбувається зміна династій. До Києва зі своїм військом входить Олег (Вещій). Запросивши князів Аскольда і Діра...
  [Читать далее]

Чернігівська область

Чернігівська областьОстер. «Юрієва божниця». Вівтарна частина Михайлівської церкви.

1098 р. Побудована київським князем Володимиром Мономахом. Істотно зруйнована під час татаро-монгольської навали 1240р.

, проте з часом була відновлена. 1753 р. під час літньої грози у храм вдарила небувалої сили блискавка.

Унаслідок значної руйнації її довелося закрити. На початку XIX ст. частину храму було розібрано.

У XX ст. в унікальній пам’ятці було проведено кілька реставрацій та консервацій розписів Чернігівська область. Остер. «Юрієва божниця».

Вівтарна частина Михайлівської церкви. 1098 р. Чернігівська область.

Остер. «Юрієва божниця».

Вівтарна частина Михайлівської церкви. 1098 р. Розписи Чернігівська область.

Козелець Собор Різдва Богородиці. 1753-1766 pp. Чернігівська область.

Козелець. Вид на собор Різдва Богородиці.

1753-1766 pp. Собор було побудовано коштом Наталії Розумихи — матері Олексія та Кирила Розумовських. Архітектори І. Григорович-Барський та А. Квасов Чернігівська область. Козелець.

Садиба «Покорщина». XVIII ст. Належала Вірі Григорівні Дараган — дружині полковника Юхима Дарагана, сестрі Олексія та Кирила Розумовських Козелець. Садиба «Покорщина».

XVIII ст. Господарська споруда. На жаль, нині садиба занедбана. Колись ретельно доглянутий парк нині також занедбаний, панський будинок та господарська кам’яниця стоять пусткою Чернігівська область.

Прилуки. Дзвіниця та церква Миколи Чудотворця.

1720 р. Збудована коштом полковника Гната Ґалаґана, початково слугувала також брамою — проїздом до замку. Перебудована після пожежі на початку XIX ст. Чернігівська область. Прилуки.

Полкова скарбниця. 1714 р. Знаходилася на території садиби прилуцького полковника Гната Галагана.

Тут зберігалися полкова казна, клейнодита важливі документи Чернігів. Спасо-Преображенський собор. XI ст Будівництво було розпочато в 1033-1034 pp. чернігівським князем Мстиславом Володимировичем, завершено його наступником — Святославом Ярославичем.

Храм був усипальнею чернігівських князів. Споруда двічі перебудовувалась — після пожежі 1750 р. та на початку XIX ст Чернігів. Вали давнього дитинця.

На задньому плані Катерининська церква. 1715 р Чернігів. Троїцький собор.

1679-1695 pp. Збудований за проектом архітектора Іоана Баптиста Зауера за фінансової підтримки гетьмана Івана Мазепи Чернігівська область. Новгород-Сіверський.

Собор Спасо-Прєображенського монастиря. 1796-1806 pp.

Комментарии запрещены.