Київ - столиця незалежної України
 • 02.04.2021
  Київська Русь

  Київська Русь — державне утворення слов’ян, яке існувало з IX до XIII століття на території, що охоплювала в часи найбільшої могутності територію від Балтійського моря на півночі до Чорного моря на півдні, і від верхів’їв...
  [Читать далее]

 • 02.04.2021
  Кий, Щек, Хорив та сестра їх Либідь (приблизно 5 ст. н.е)

  Згідно «Повісті временних літ» Нестора Літописця, Кий, Щек та Хорив були головами полянських родів. Троє братів побудували місто і нарекли його на честь старшого брата. [Читать далее]
  [Читать далее]

 • 02.04.2021
  Київ, столиця України

  Київ — столиця України, головний політичний, соціально-економічний, транспортний та науковий центр країни. Є окремою адміністративно-територіальною одиницею, не входить до складу Київської області. В Києві знаходяться...
  [Читать далее]

Чернігівська область

Чернігівська областьОстер. «Юрієва божниця». Вівтарна частина Михайлівської церкви.

1098 р. Побудована київським князем Володимиром Мономахом. Істотно зруйнована під час татаро-монгольської навали 1240р.

, проте з часом була відновлена. 1753 р. під час літньої грози у храм вдарила небувалої сили блискавка.

Унаслідок значної руйнації її довелося закрити. На початку XIX ст. частину храму було розібрано.

У XX ст. в унікальній пам’ятці було проведено кілька реставрацій та консервацій розписів Чернігівська область. Остер. «Юрієва божниця».

Вівтарна частина Михайлівської церкви. 1098 р. Чернігівська область.

Остер. «Юрієва божниця».

Вівтарна частина Михайлівської церкви. 1098 р. Розписи Чернігівська область.

Козелець Собор Різдва Богородиці. 1753-1766 pp. Чернігівська область.

Козелець. Вид на собор Різдва Богородиці.

1753-1766 pp. Собор було побудовано коштом Наталії Розумихи — матері Олексія та Кирила Розумовських. Архітектори І. Григорович-Барський та А. Квасов Чернігівська область. Козелець.

Садиба «Покорщина». XVIII ст. Належала Вірі Григорівні Дараган — дружині полковника Юхима Дарагана, сестрі Олексія та Кирила Розумовських Козелець. Садиба «Покорщина».

XVIII ст. Господарська споруда. На жаль, нині садиба занедбана. Колись ретельно доглянутий парк нині також занедбаний, панський будинок та господарська кам’яниця стоять пусткою Чернігівська область.

Прилуки. Дзвіниця та церква Миколи Чудотворця.

1720 р. Збудована коштом полковника Гната Ґалаґана, початково слугувала також брамою — проїздом до замку. Перебудована після пожежі на початку XIX ст. Чернігівська область. Прилуки.

Полкова скарбниця. 1714 р. Знаходилася на території садиби прилуцького полковника Гната Галагана.

Тут зберігалися полкова казна, клейнодита важливі документи Чернігів. Спасо-Преображенський собор. XI ст Будівництво було розпочато в 1033-1034 pp. чернігівським князем Мстиславом Володимировичем, завершено його наступником — Святославом Ярославичем.

Храм був усипальнею чернігівських князів. Споруда двічі перебудовувалась — після пожежі 1750 р. та на початку XIX ст Чернігів. Вали давнього дитинця.

На задньому плані Катерининська церква. 1715 р Чернігів. Троїцький собор.

1679-1695 pp. Збудований за проектом архітектора Іоана Баптиста Зауера за фінансової підтримки гетьмана Івана Мазепи Чернігівська область. Новгород-Сіверський.

Собор Спасо-Прєображенського монастиря. 1796-1806 pp.

Комментарии запрещены.