Київ - столиця незалежної України
 • 16.08.2019
  Київська фортеця

  Київська фортеця — комплекс фортечних споруд ХVIII-XIX ст., розміщений на пагорбах високого правого берега Дніпра, обмежених з півночі Кловським яром, з півдня і заходу — схилами долини річки Либідь. Складається з кількох...
  [Читать далее]

 • 16.08.2019
  Києво-Печерська Лавра

  Києво-Печерська лавра — один з перших за часом заснування монастирів на Русі. Заснований в 1051 році при Ярославі Мудрому монахом Антонієм, родом з Любеча. Співзасновником Печерського монастиря став один з перших учнів...
  [Читать далее]

 • 16.08.2019
  Караїмська кенаса у Києві

  Караїмська кенаса в Києві була побудована в 1902 році за проектом архітектора Владислава Городецького. Гроші на будівництво цієї культової споруди виділили «тютюнові королі» — брати Коген. Соломон Коген у той час...
  [Читать далее]

Последние публикации

Національний художній музей України

Національний художній музей України

(Вул. М.С. Грушевського, 6). Перший у Києві міський музей, збудований з ініціативи та за кошти інтелігенції, вчених і меценатів міста. Так, Б. Ханенко, крім грошового внеску, передав музею велику частину своєї мистецької збірки, значною була і пожертва імператора Миколи II (100 тис. крб.). Збудований київським зодчим В.В. Городецьким за проектом московського архітектора П.С. Бойцова, оздобив будівлю італійський скульптор Е. Саля.

Офіційне відкриття та освячення музею відбулося в грудні 1904. Тоді ж він дістав назву Художньо-промислового та наукового музею ім. государя імператора Миколи II. Але датою заснування музею вважається серпень 1899, коли в п’яти залах експонувалася виставка з нагоди відкриття в Києві XI Всеросійського археологічного з’їзду. Перша назва музею — Міський музей старожитностей і мистецтв. За свою історію музей змінював назву 10 разів, з 1997 — Національний художній музей України.

Творцями музейної колекції були етнограф та історик М.Ф. Біляшівський (перший директор музею), етнограф Д.М. Щербаківський, археолог В.В. Хвойка, пізніше — мистецтвознавець Ф.Л. Ернст. Стараннями засновників зібрано колекції іконопису, козацького портрету XVII-XVIII ст., народної картинки, живопису XIX ст. Формувалася збірка мистецтва XX ст. — до музею надходили твори художників модерну, авангарду, школи Бойчука, реалістичного живопису. Збиральницьку традицію продовжували нові покоління музейників, які прагнули відтворити розмаїття тем і напрямків сучасного мистецтва.

Нині Національний художній музей України має одну з найбільших і найякісніших колекцій українського мистецтва від XI до XX ст.- іконопис, скульптура, живопис, графіка Правобережної і Лівобережної України (понад ЗО тис. одиниць зберігання — основний фонд, науково-допоміжний фонд, архів, фотоархів, бібліотека раритетних видань).

Твори колекції музею добре знані за межами України, вони часто ставали окрасою престижних міжнародних виставок («Слава Візантії», 1997, Метрополітен музей, США; «Амазонки авангарду», 1999-2000, Німеччина, Великобританія, Італія, США та ін.; «Дух України», Канада, Великобританія; «Український авангард», Югославія, Німеччина; «Олександр Богомазов», Франція, «Феномен українського авангарду», Канада та ін.).

Комментарии запрещены.