Київ - столиця незалежної України
 • 02.01.2020
  Під панування Російської імперії

  Встав перед необхідністю вести боротьбу на кількох фронтах — з польськими та литовськими лицарями на заході, кримським ханом і турецьким султаном на півдні, — Хмельницький був змушений звернутися за військовою допомогою...
  [Читать далее]

 • 02.01.2020
  1362—1648 рр. Київ з Литвою та Польщею

  З другої половини XIV ст. Київ входить до складу Литовської держави, хоча формально залишається під владою Золотої Орди. У цей час спостерігається значний економічний підйом, але чисельність населення міста збільшується...
  [Читать далее]

 • 02.01.2020
  Київ під татаро-монголами

  Хан Батий, побачивши Київ з гори, що носить назву Батиєва, був вражений величчю і красою міста. 10 тижнів кияни героїчно боролися з незліченними військами Батия. Золоті Ворота виявилися їм не по зубах. [Читать далее]
  [Читать далее]

Последние публикации

Національний художній музей України

Національний художній музей України

(Вул. М.С. Грушевського, 6). Перший у Києві міський музей, збудований з ініціативи та за кошти інтелігенції, вчених і меценатів міста. Так, Б. Ханенко, крім грошового внеску, передав музею велику частину своєї мистецької збірки, значною була і пожертва імператора Миколи II (100 тис. крб.). Збудований київським зодчим В.В. Городецьким за проектом московського архітектора П.С. Бойцова, оздобив будівлю італійський скульптор Е. Саля.

Офіційне відкриття та освячення музею відбулося в грудні 1904. Тоді ж він дістав назву Художньо-промислового та наукового музею ім. государя імператора Миколи II. Але датою заснування музею вважається серпень 1899, коли в п’яти залах експонувалася виставка з нагоди відкриття в Києві XI Всеросійського археологічного з’їзду. Перша назва музею — Міський музей старожитностей і мистецтв. За свою історію музей змінював назву 10 разів, з 1997 — Національний художній музей України.

Творцями музейної колекції були етнограф та історик М.Ф. Біляшівський (перший директор музею), етнограф Д.М. Щербаківський, археолог В.В. Хвойка, пізніше — мистецтвознавець Ф.Л. Ернст. Стараннями засновників зібрано колекції іконопису, козацького портрету XVII-XVIII ст., народної картинки, живопису XIX ст. Формувалася збірка мистецтва XX ст. — до музею надходили твори художників модерну, авангарду, школи Бойчука, реалістичного живопису. Збиральницьку традицію продовжували нові покоління музейників, які прагнули відтворити розмаїття тем і напрямків сучасного мистецтва.

Нині Національний художній музей України має одну з найбільших і найякісніших колекцій українського мистецтва від XI до XX ст.- іконопис, скульптура, живопис, графіка Правобережної і Лівобережної України (понад ЗО тис. одиниць зберігання — основний фонд, науково-допоміжний фонд, архів, фотоархів, бібліотека раритетних видань).

Твори колекції музею добре знані за межами України, вони часто ставали окрасою престижних міжнародних виставок («Слава Візантії», 1997, Метрополітен музей, США; «Амазонки авангарду», 1999-2000, Німеччина, Великобританія, Італія, США та ін.; «Дух України», Канада, Великобританія; «Український авангард», Югославія, Німеччина; «Олександр Богомазов», Франція, «Феномен українського авангарду», Канада та ін.).

Комментарии запрещены.