Київ - столиця незалежної України
 • 03.05.2020
  1362—1648 рр. Київ з Литвою та Польщею

  З другої половини XIV ст. Київ входить до складу Литовської держави, хоча формально залишається під владою Золотої Орди. У цей час спостерігається значний економічний підйом, але чисельність населення міста збільшується...
  [Читать далее]

 • 03.05.2020
  Київ під татаро-монголами

  Хан Батий, побачивши Київ з гори, що носить назву Батиєва, був вражений величчю і красою міста. 10 тижнів кияни героїчно боролися з незліченними військами Батия. Золоті Ворота виявилися їм не по зубах. Монголо-татарам вдалося...
  [Читать далее]

 • 03.05.2020
  Київ — столиця Київської Русі

  З IX і до початку XIII століття Київ — столиця Русі, державного утворення східних слов’ян і русів. У 882 р. в Києві відбувається зміна династій. До Києва зі своїм військом входить Олег (Вещій). Запросивши князів Аскольда і Діра...
  [Читать далее]

Палац у Корсуні-Шевченківському

Палац у Корсуні-ШевченківськомуУ Корсуні-Шевченківському, на острові річки Рось, зберігся палац кінця XVIII століття — чудовий зразок архітектури романтизму. Палац побудований 1787 року за проектом архітектора Ліндсея. Споруду вирізняє поєднання архітектурних традицій — раннього класицизму, неоготики, стилів візантійської цивільної і культової архітектури, Двоповерховий, прямокутний у плані палац прикрашений по кутах кокошниками, увінчаними вежами з декоративними зубцями-мерлонами.

Замовником і першим хазяїном палацу був корсунський староста князь Станіслав Понятовський, племінник польського короля Станіслава Августа Понятовського. Він відкрив у місті суконну і шкіряну фабрики, винокурні, розводив коней і навіть відкрив школу танців для молоді. Через декілька років, після поділу Польщі, навколишні території увійшли до складу Російської імперії і цар Павло І подарував маєток у Корсуні державному діячеві Петру Васильовичу Лопухіну.

Імператор також всіляко сприяв його кар’єрному просуванню. Сучасники пояснювали таку прихильність просто — красуня дочка Лопухіна Ганна була фавориткою імператора. Павло мав до молодої красуні особливі почуття і зробив її об’єктом лицарського поклоніння.

Дізнавшись, що ім’я Ганна в перекладі означає «благодать», цар назвав цим словом військовий фрегат, наказав писати «благодать» на корабельних прапорах і шапках гренадерів. Син Петра Лопухіна Павло в 1835- 1840 роках перебудував маєток, додавши нові елементи.

Він зібрав в палаці багату колекцію старовинних золотих виробів, знайдених в околицях Корсуня-Шевченківського. З 1919 року місто Корсунь-Шевченківський опинилося під владою більшовиків, а 1934 року на річці Рось неподалік від палацу побудували велику гідроелектростанцію. Після Великої Вітчизняної війни в колишньому палаці Лопухіних відкрили музей історії Корсунь-Шевченківської битви.

Острів Коцюбинського на річці Рось має не лише багату історію, для містян він є улюбленим місцем літнього відпочинку. Мальовничі скелясті береги, водоспади, річкові пляжі Росі — все це приваблює сюди мандрівників і відпочивальників.

Комментарии запрещены.